W życiu każdego rodzica nadchodzi taki moment, gdy dziecko przestaje korzystać z łóżeczka i zaczyna spać w mniejszym, lub większym łóżku. Czasami wiąże się to nie tylko z nowym miejscem do spania, ale również zmianą wystroju całego pokoju. Większe dziecko, inne potrzeby i zdecydowanie więcej zabawek, na które trzeba znaleźć miejsce. Łóżeczko, jeśli nie zostanie sprzedane lub oddane, może dostać nowe, drugie życie.

Pomysły na wykorzystanie łóżeczka w domu

Łóżeczko wcale nie musi zniknąć z pokoju dziecka. Dzięki wyjęciu jednego z dłuższych boków można stworzyć wygodną, małą kanapę do siedzenia. Wystarczy położyć materac i ułożyć dekoracyjne, miękkie poduchy. Zdjęty bok, po przykręceniu go na ścianie może posłużyć jako wieszak na zabawki. lub przybory plastyczne.

Tego typu wieszak można też wykorzystać np. w korytarzu. Jest to idealne miejsce do odwieszania kasków rowerowych, łyżworolek czy ochraniaczy. Starszemu dziecku z łóżeczka można zrobić stolik lub biurko. Do przemiany wystarczy blat przytwierdzony w połowie łóżeczka dla mniejszych dzieci, lub położony na samej górze dla tych starszych. Pomysłów jest naprawdę dużo.

Łóżeczko na zewnątrz domu

Jeśli nie mamy potrzeby na zagospodarowanie łóżeczka w domu, to świetnie może się sprawdzić w ogrodzie lub na tarasie.

Możemy z niego wyczarować:

  • huśtawkę na taras lub w ogrodzie, tak jak w przypadku małej kanapy, wystarczą odpowiednie poduchy
  • pergolę na rośliny, dzięki ustawionym pionowo dłuższym bokom
  • podstawę, na której będziemy wieszać nie zabawki, jak w domu, tylko doniczki z aromatycznymi ziołami.

Zastosowań starego łóżeczka jest naprawdę dużo. Wystarczy rozejrzeć się po swoim mieszkaniu i zdecydować czego potrzebujemy.