W dzisiejszych czasach mamy coraz więcej technologii, które pomagają nam prowadzić wygodniejsze i zdrowsze życie. Tak jest również w świecie gotowania, z dnia na dzień wzbogacamy nasze kuchenne wyposażenie o nowe przybory, które pomagają nam w łatwiejszym wykonaniu potraw lub ułatwiają stosowanie bardziej zbilansowanej diety.

Jedną z tych technologii jest frytkownica powietrzna, a w tym artykule odpowiemy na wszelkie pytania na jej temat, abyś mógł znaleźć najlepszą frytkownicę.

Czym jest frytkownica powietrzna?

Frytkownica powietrzna, znana również jako frytkownica bezolejowa, jest narzędziem kuchennym, które wykorzystuje gorące powietrze w wysokiej temperaturze, aby osiągnąć ten sam efekt, co konwencjonalna frytkownica, ale bez wszystkich negatywnych skutków, które jej towarzyszą i ponadto w szybki sposób. W https://www.szybkieprzepisy.pl znajdziesz także przepisy na szybkie dania, które możesz wykonać w frytkownicy powietrznej.

To narzędzie do gotowania jest idealne do uzyskania złotego, chrupiącego wykończenia na zewnątrz potraw, przy jednoczesnym zachowaniu soczystości i delikatności wewnątrz. I z tą zaletą, że nie dodaje się nawet odrobiny tłuszczu. Dzięki tego typu frytkownicy poprawisz swoje zdrowie, ponieważ wyeliminujesz ze swojej diety wszystkie tłuszcze, oleje i kalorie, których dostarczają tradycyjne frytkownice.

Jak wybrać frytkownicę powietrzną?

Na rynku jest wiele różnych modeli frytkownic i wyraźnie widać, że niektóre są lepsze od innych. Aby pomóc Ci wybrać najlepszej jakości frytownicę, zamierzamy powiedzieć Ci o aspektach, na które powinieneś zwrócić uwagę.

  • Cena: Frytownica kosztuje od 250 do 600 złotych i oczywiście ważne jest, aby rozejrzeć się, aby znaleźć najlepszą cenę. Czasem jednak bardziej wskazane jest zapłacenie nieco więcej za produkt, który oferuje wyższą jakość.
  • Pojemność: Pojemność frytkownicy mierzona jest w litrach i wynosi zazwyczaj około 5 litrów. W zależności od tego, dla ilu osób zazwyczaj gotujesz, bardziej opłacalny będzie większy lub mniejszy model.
  • Wymiary: Ta cecha jest bezpośrednio związana z poprzednią i odnosi się do fizycznej przestrzeni, jaką frytkownica zajmie w Twojej kuchni.
  • Panel sterowania: Zasadniczo istnieją dwa modele panelu sterowania frytownicy, analogowy, który jest bardziej prosty w użyciu, oraz cyfrowy, który jest bardziej kompletny i wyposażony.
  • Waga: Jeśli nie chcesz mieć frytownicy stale w kuchni i wolisz przechowywać ją w szafce, interesujące byłoby zwrócenie uwagi na jej wagę, ponieważ ta cecha określi, czy jej mobilność jest łatwiejsza.
  • Akcesoria: Wiele frytownic zawiera akcesoria, które ułatwiają przygotowanie różnych przepisów za pomocą tego urządzenia. Dowiedz się, jakie akcesoria oferuje każdy model, bo choć wszystkie są dość podobne, to niektóre mogą być ciekawsze od innych.