Chcesz kupić działkę, ale nie masz, dużych środków finansowych a na lato chcesz, zabrać gdzieś swoją rodzinę i chcesz, aby to było Twoje? Postaw na działkę rekreacyjną, która będzie dobrym wyborem przy braku dużych środków finansowych.

Działka rekreacyjna — Czym jest?

Warto wiedzieć, że działka rekreacyjna inaczej również znana jako działka ROD jest to działka, którą wydzierżawiasz, na x lat najczęściej jest, to 99 a 199 lat od Państwa. Działka prawnie należy do Ciebie i to Ty decydujesz o jej zadbaniu, ale zarząd, który sprawuje, piecze nad kilkoma działkami wokół Twojej może, Ci ją zabrać za nieprzestrzeganie ich regulaminu, czy na braku aktywności na jej terenie.

Działka rekreacyjna — Ile kosztuje?

Wszystko zależy, co na niej jest, i gdzie jest ona położna. Drogie działki ROD najczęściej są w centrum bądź blisko dużego miasta dodatkowo cena zwiększa się, jeżeli domek na działce jest całoroczny i jest on z cegły, ponieważ na działkach ROD od pewnego czasu nie można ich już budować, więc to zwiększa cenę takowej działki.

Działka rekreacyjna — Czy można jeździć na nią cały rok?

Najważniejsze chyba pytanie ze wszystkich. Ogólnie tak można jeździć tam cały rok, ale właśnie jest jedno, ale na takich działkach organizacja, która sprawuje, tam władze wyłącza, wodę czasem i prąd na okres zimowy. Dlatego warto, zabezpieczyć się w swoją wodę a przed zakupem takiej działki porozmawiać z zarządem oni wszystko wyjaśnią, ponieważ każdy zarząd ma inne zasady i regulaminy.

Działka rekreacyjna — Czy można ją sprzedać?

Według prawa tak możesz sprzedać jako osoba prywatną działkę rekreacyjną. Działka rekreacyjna, dopóki ją opłacasz, ale i dbasz, jest, Twoją własnością na ileś lat, dlatego również możesz ją wystawić na sprzedaż i sprzedać ją a pieniądze będą Twoje jak przy każdej transakcji, umowa jest inna, ponieważ Ty jako jej właściciel odsprzedajesz dzierżawę działki, a nie samą działkę.

Działka rekreacyjna — Czy się opłaca?

Wiele zdań jest podzielona, ale często się opłaca, jak chce, się mieć działkę tylko na wakacyjne dni, które są ciepłe i będziemy wiedzieć, że będziemy dbać o nią. Działka rekreacyjna jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią, przebywać na świeżym powietrzu, a nie są, w stanie uzbierać na swoje prywatne pole, które w obecnych czasach jest drogie. Działkę taką, wciąż opłaca się posiadać nawet po to, aby, pojechać, odpocząć a jej ceny w utrzymaniu są, tanie wahają, się od 200 do 1000 złotych za cały rok w zależności od zarządu!

Więcej informacji w tym temacie i nie tylko można znaleźć na portalu https://www.domonline.pl/.