Czytanie książek może stworzyć spokojną i przyjazną atmosferę. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużej sypialni, warto zastanowić się nad przytulnym kącikiem do czytania.

Zadbaj o meble

Wybierz miękki dywanik, który wizualnie oddzieli nasz narożnik od reszty sypialni, a na nim postaw wygodny fotel lub pufę i lampę stojącą. Siedzisko musi być wygodne, najlepiej z wysokim oparciem i podłokietnikami, jak na przykład tradycyjny fotel ze skrzydłami. Jeśli lubisz czytać i pić herbatę, pomyśl o stoliku bocznym. Możesz również postawić na stole świeczkę zapachową.

Stoły z marmurowymi blatami można wykorzystać w sypialniach w stylu glamour, a meble z litego dębu w klasycznych aranżacjach. Poduszki do siedzenia mogą służyć do podparcia nóg. Służy również jako podręczne biurko. Jeśli chodzi o umeblowanie sypialni w stylu nowojorskim, postawmy na pikowaną, aksamitną pufę w pastelowym kolorze.

Dobierz odpowiednie dekoracje

Tekstylia i dodatki sprawią, że Twój kącik do czytania będzie wygodny.  Użyj ciepłego wełnianego koca jako ściółki. W tym sezonie dużą popularnością cieszą się ciepłe kolory, takie jak musztardowy żółty, ciepły brąz i beż. Czym byłaby książka bez filiżanki gorącej herbaty, aranżując ją nie zapomnij o stylowym lub eleganckim kubku. Nie zapomnij o odpowiednim oświetleniu. W sypialni, gdzie znajduje się kącik do czytania, oprócz centralnego światła powinna znaleźć się również lampa podłogowa lub kinkiet, pozwalający wygodnie czytać książki. Jako dodatek dodający komfortu wnętrzu warto zastosować girlandę w jasnym kolorze.

Książki, które posiadasz, to więcej niż przyjemność przeglądania i czytania. Odzwierciedlają również Twoje osobiste zainteresowania. Bogato ilustrowany album to po prostu idealny dodatek do wnętrza. Sama książka może stanowić piękny element dekoracyjny.